هضم – گوارش امیر عابدینی مهدی تاج amir abedini

هضم – گوارش: امیر عابدینی مهدی تاج amir abedini mehdi taj varzeshi-Football iran

گت بلاگز اخبار بین الملل مسکو آماده گسترش همکاری‌ها با آمریکا در باره سوریه است / سفیر روسیه

سفیر روسیه در آمریکا از آمادگی مسکو جهت گسترش همکاری‌ها با آمریکا جهت حل و فصل درگیری‌ها در سوریه بر اساس اصول حقوقی بین‌المللی خبر داد.

مسکو آماده گسترش همکاری‌ها با آمریکا در باره سوریه است / سفیر روسیه

سفیر روسیه: مسکو آماده گسترش همکاری ها با آمریکا در باره سوریه است

عبارات مهم : روسیه

سفیر روسیه در آمریکا از آمادگی مسکو جهت گسترش همکاری ها با آمریکا جهت حل و فصل درگیری ها در سوریه بر اساس اصول حقوقی بین المللی خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا گفت: روسیه آماده است همکاری های خود با آمریکا را بر اساس اصول حقوقی بین المللی جهت حل و فصل درگیری های سوریه ادامه داده و حتی آنها را زیاد کردن دهد. تا کنون همکاری های آمریکا و روسیه در خصوص سوریه محدود به یک خط تماس نظامی جهت ممانعت از هر گونه رخداد در حریم هوایی سوریه و همچنین توافق جهت ایجاد یک منطقه امن در جنوب این کشور بوده است.

مسکو آماده گسترش همکاری‌ها با آمریکا در باره سوریه است / سفیر روسیه

به گفته آنتونوف مسکو تصمیم گرفته است جهت طرف آمریکایی و اعضای شورای امنیت شرکت ملل دعوتنامه ای جهت شرکت در کنگره گفت وگوی ملی سوریه به عنوان یک عضو ناظر ارسال کند.

وی افزود: از نظر ما این کنگره نشستی است که می تواند انگیزه های بسیار جدی جهت روند مذاکرات تحت نظارت شرکت ملل در ژنو و دستیابی به توافق میان سوری ها بدون پیش شرط ارائه کند. ما از بازیگران منطقه ای و بین المللی که بر اوضاع سوریه نفوذ دارند می خواهیم که در حمایت از این کنگره موضعی جدی اتخاذ کنند.

سفیر روسیه در آمریکا از آمادگی مسکو جهت گسترش همکاری‌ها با آمریکا جهت حل و فصل درگیری‌ها در سوریه بر اساس اصول حقوقی بین‌المللی خبر داد.

به گفته وی مکانیسم عدم درگیری کنونی میان روسیه و آمریکا در سوریه باید به رغم خروج بخش قابل توجهی از نیروهای روسیه از سوریه ادامه یابد.

انتونوف گفت: فکر نمی کنم یادداشت تفاهم امضا شده است در اکتبر 2015 منتفی و یا جایگزین شده است باشد. بلکه گسترش یافته و به عملیات های زمینی نیز بسط یافته هست. ما این ایده ها را به آمریکا ارائه داده ایم ولی واشنگتن آنها را به قانون مجوز دفاع ملی ارجاع می دهد.

به گفته وی دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا همچنان به نشانه خود جهت اصلاح روابط با روسیه به رغم وخیم شدن روابط دو جانبه طی سال گذشته پایبند است.

مسکو آماده گسترش همکاری‌ها با آمریکا در باره سوریه است / سفیر روسیه

انتونوف گفت: ترامپ با نشانه اصلاح روابط دو جانبه روی کار آمد و من اطمینان دارم که مدیر جمهور آمریکا از این نشانه چشم پوشی نکرده هست. بلکه نتوانسته به آن دست یابد. روابط آمریکا، روسیه طی سال گذشته سردتر شده؛ این روابط گروگان جنگ سیاسی در داخل آمریکا است.

وی با اشاره به تحریم های کنگره آمریکا علیه روسیه در تابستان گذشته و بستن دفتر نمایندگی روسیه و گفت: همه اینها روابط دو جانبه را سردتر کرد. روسیه فشارهای بین المللی را تحمل نمی کند و به کارها خصمانه تصویر العمل نشان می دهد ولی همزمان دیپلمات های روسی به دنبال شدت یافتن رویارویی نیستند بلکه جهت اصلاح مذاکرات میان دو کشور کاملا آماده اند.

سفیر روسیه در آمریکا از آمادگی مسکو جهت گسترش همکاری‌ها با آمریکا جهت حل و فصل درگیری‌ها در سوریه بر اساس اصول حقوقی بین‌المللی خبر داد.

وی افزود: روسیه نمی تواند تلاش های آمریکا جهت شدت یافتن فشار را تحمل کند و به کارها غیردوستانه تصویر العمل نشان می دهد. به هر حال مسکو نمی خواهد وارد رویارویی شود و همچنان جهت مذاکرات دو جانبه آماده هست. این امر قابل دستیابی است اگر آمریکا روابطی بر اساس برابری و احترام دوجانبه برقرار کند.

این سفیر روسیه گفت: من قاطعانه اعتقاد دارم که روس ها دشمن یا مخالف آمریکا نیستند در حالیکه بعضی تلاش دارند چنین تفکری را اشاعه دهند. ما شرکایی هستیم که در طول وقت مورد آزمایش قرار گرفته ایم. شرکایی که دوستی ارزش در جنگ مورد آزمایش قرار گرفته هست. دو کشور باید بر گسترش شراکت در جنگ با تروریسم و اصلاح همکاری میان سرویس های امنیتی تمرکز کنند. یکی از اولویت های کلیدی جهت توسعه همکاری ضد تروریسم و همکاری نیرومند تر میان آژانس های اطلاعاتی دو کشور هست. در کنار تقویت این همکاری ها شراکت در سطحی دو جانبه از تمایلات روسیه می باشد. ما باید این همکاری ها را بر اساس طرح مدیر جمهور ولادیمیر پوتین جهت ایجاد یک ائتلاف بین المللی ضد ترور گسترش دهیم.

مسکو آماده گسترش همکاری‌ها با آمریکا در باره سوریه است / سفیر روسیه

انتونوف تاکید کرد که آمریکا و روسیه هیچ مانعی جهت تقویت این همکاری ندارند و ساختار مورد نیاز جهت این توافق می تواند امنیت ملی دو کشور را تضمین کند.

وی در خصوص معاهده نیروهای هسته ای منعقد شده است در دوران جنگ سرد نیز گفت: واشنگتن از مذاکره راجع به نگرانی های روسیه راجع به کاستی های آمریکا در اجرای این معاهده خودداری می کند. ما به این نتیجه رسیده ایم که لفاظی های تند و خصمانه واشنگتن نتیجه ای منفی دارد و منجر به تقویت این توافقنامه نمی شود. شرایط پیچیده ای در خصوص این معاهده بوجود آمده هست. واشنگتن همچنان این مسئله را سیاسی می کند و روسیه را به نقض این معاهده متهم می کند. پیشنهاد روسیه جهت باقی ماندن دو طرف در این معاهده به علت تغییرات در شرایط امنیتی بین المللی از وقت انعقاد این معاهده هست. در سال 2007 روسیه پیشنهاد کرد که این معاهده چند جانبه شود ولی متاسفانه این ایده از جانب اتحادیه اروپا که متحدان آمریکا در بلوک ناتو هستند، مورد استقبال قرار نگرفت.

واژه های کلیدی: روسیه | سوریه | همکاری | آمریکا | آمریکایی | سفیر روسیه | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz