هضم – گوارش امیر عابدینی مهدی تاج amir abedini

هضم – گوارش: امیر عابدینی مهدی تاج amir abedini mehdi taj varzeshi-Football iran

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بگذارید مردم زندگی کنند/ تصمیم اخیر ارزی دولت تودهنی به آمریکا بود ، رئیس جمهور

رئیس جمهور با اشاره به تصمیم دولت در زمینه تعیین قیمت ارز گفت: این تصمیم جهت ۸۰ میلیون ایرانی مناسب بود، شاید جهت بعضی هم خوب نبود ولی ما باید به فکر اکثریت باش

بگذارید مردم زندگی کنند/ تصمیم اخیر ارزی دولت تودهنی به آمریکا بود ، رئیس جمهور

رئیس جمهور: بگذارید مردم زندگی کنند/تصمیم اخیر ارزی دولت تودهنی به آمریکا بود

عبارات مهم : انقلاب

رئیس جمهور با اشاره به تصمیم دولت در زمینه تعیین قیمت ارز گفت: این تصمیم جهت ۸۰ میلیون ایرانی مناسب بود، شاید جهت بعضی هم خوب نبود ولی ما باید به فکر اکثریت باشیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبحگاه امروز در نشست هم اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه من از سیستم ارزی کشور ناراضی بودم و از سیستم فعلی هم خیلی خشنود نیستم، اظهار کرد: ما باید به سیستم سومی برسیم.

وی در ادامه افزود: در گذشته ما دلار را با هواپیما وارد کشور می کردیم و آن را به بانک مرکزی می دادیم و هر روز بانک مرکزی پول ها را با گونی به صرافی ها می داد و معلوم نبود صرافی ها ارز را به چه کسانی می دادند. بانک ها هم تماشا می کردند و گاهی هم خودشان از صرافی ها یا دلال ها ارز تهیه می کردند. اکنون ارز باید با حواله داده شود. حداکثر کار هم بر عهده بانک هاست. صرافی های غیرمجاز و دلال ها هم باید کنار گذاشته شوند. در شرایط قبلی به نیازمند واقعی ارز نمی رسید و ناچار می شد با صرافی یک جور دیگری ببندد تا ارز خود را بگیرد و تولید راه بیاندازد یا واردات داشته باشد.

بگذارید مردم زندگی کنند/ تصمیم اخیر ارزی دولت تودهنی به آمریکا بود ، رئیس جمهور

روحانی تأکید کرد: ما باید قیمت واحدی جهت ارز می داشتیم و این کار مهم بود. گرگ های خارجی یا بعضی افراد سودجو شرایطی بوجود آوردند و آرامش بازار ارز را متزلزل کردند که باید بررسی شود چه مقدار فشار خارجی، چه مقدار تبلیغات و چه مقدار عوامل دیگری که من نمی توانم بگویم در این تزلزل بازار ارز نقش داشتند. من نمی خواهم بگویم شرایط امروز ارز عالی ترین شرایط است و من هم دنبال شیوه دیگری هستم، ولی در شرایط فعلی تصمیمی که گرفته شد کاملا درست بود. این تصمیم به اجماع همه دوستان اقتصادی و کارشناسان اتخاذ شده است هست. این تصمیم جهت این بود که واردات کالاهای مورد نیاز کشور راحت انجام شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه واردکنندگان و تولیدکننده باید خیالش راحت باشد، خاطر نشان کرد: همه مردم هم بدانند کسی که بهانه ارزی می آورد، بهانه او نادرست هست. واردکننده با سقف سفارش می تواند ارز دریافت کند. به تولید کننده هم ارز مورد نیاز داده می شود و تا آخر سال حداکثر ۵ درصد قیمت ارز عوض کردن خواهد کرد.

رئیس جمهور با اشاره به تصمیم دولت در زمینه تعیین قیمت ارز گفت: این تصمیم جهت ۸۰ میلیون ایرانی مناسب بود، شاید جهت بعضی هم خوب نبود ولی ما باید به فکر اکثریت باش

روحانی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی یعنی تأمین مواد اولیه جهت تولید کالا در کشور گفت: ما تأمین مواد اولیه تولید کالاها را تضمین می کنیم.

رئیس جمهور همچنین گفت: ما در تولید بعضی کالاها اشکال داریم و باید کالایی تولید کنیم که هم کیفیت بالایی داشته باشد و هم قیمت مناسب، که در این زمینه بانک ها نخستین مسئول هستند. آمار ارائه تسهیلات به بانک ها در سال ۹۶، خوشحال کننده نیست. بانک ها باید در سریع ترین وقت ممکن به تولیدکنندگان وام بدهند. مالیات تولیدکننده را هم نباید اوج برد بلکه باید از آن هایی مالیات گرفت که تاکنون مالیات نداده اند. کسانی هم که مالیات نمی دهند باید به مردم معرفی شوند تا مردم از آن ها کالا نخرند.

وی تأکید کرد: تصمیم اخیر ارزی کار را جهت قاچاق سخت کرده هست. آن ها هم که می خواهند پول از کشور خارج کنند دچار مسئله شده است اند. ما متعهد نیستیم که پول تهیه کنیم تا عده ای خارج از کشور منزل یا ویلا بخرند. تصمیم ما جهت ۸۰ میلیون نفر مناسب هست، شاید جهت بعضی هم خوب نباشد ولی ما به فکر اکثریت هستیم. این تصمیم در مقطع فعلی مورد نیاز بود. البته ممکن است در آینده شیوه دیگری اجرا شود. از سویی این تصمیم پیشاپیش تودهنی جهت تصمیم آمریکا در روز ۲۲ اردیبهشت هست. تمام امید آن ها این بود که علیه ملت قدم بردارند تا بازار داخلی بهم بریزد. من به مردم قول می دهم توطئه دشمن نقش بر آب شده است و چه برجام باشد چه نباشد ما مشکلی نخواهیم داشت.

بگذارید مردم زندگی کنند/ تصمیم اخیر ارزی دولت تودهنی به آمریکا بود ، رئیس جمهور

رئیس دولت تدبیر و امید تأکید کرد: خود نظام آمریکا هم نمی داند در ۲۲ اردیبهشت می خواهد چه بکند. آن ها نمی دانند ساعت بعد مدیر جمهورشان چه می خواهد بکند. این شده است زندگی مردم آمریکا و این یکی از نقاط بسیار عجیب در تاریخ آمریکاست. ما هم جهت برجام برنامه های مورد نیاز را تهیه کردیم. دستورات مورد نیاز به شرکت انرژی اتمی هم داده شده است هست. مردم هم بدانند زندگی و تجارت آن ها دچار مسئله نمی شود.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مسئولان در نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران خادم و نوکر مردم هستند، گفت: ما باید به فکر مردم باشیم و جهت خدمت به آن ها تلاش کنیم. اگر مدیر یا کارمندی به مردم احترام نگذاشت او نمی تواند صاحب آن صندلی و میز باشد لیکن او غاصب هست. در گزینش ها از غسل و وضو یا آبا و اجداد و همسایگان پرسش می پرسیم ولی یک کلمه نمی پرسیم که آیا تو به خدمت به مردم متعهد هستی؟اگر از سال 58 تاکنون واکنش‌ها ما با مردم بهتر شده است است بعد مسیر انقلاب درست هست. اساس انقلاب این است که ما به مردم احترام بگذاریم و مسئله مردم را حل کنیم. اگر دولت مسئله مردم را کم کند معلوم است ما انقلاب را فهمیده ام ولی اگر گره ها را زیاد کردیم معلوم می شود در مسیر انقلاب نیستیم. اگر در نظرسنجی ها فهمیدیم مردم از مسئولان به خاطر رفتارشان راضی تر شده است اند بعد ما موفق هستیم. ما دشمن و بدخواه داریم ولی باید خودمان را اصلاح کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به تصمیم دولت در زمینه تعیین قیمت ارز گفت: این تصمیم جهت ۸۰ میلیون ایرانی مناسب بود، شاید جهت بعضی هم خوب نبود ولی ما باید به فکر اکثریت باش

وی در ادامه تصریح کرد: من می فهمم در کشور کم آبی داریم، می دانم مردم دلواپس بعضی رفتارهای دشمن های هستند. می دانم مسئله محیط زیست و بیکاری داریم ولی این پرسشها با برنامه ریزی و همکاری حل می شود. ما جهت حل این پرسشها باید از مردم کمک بگیریم. آن ها را قانع کرده و با خود همراه کنیم تا مردم پشتیبان ما شوند.

وی ادامه داد: ما باید به مردم توضیح بدهیم مسئله چیست. اگر مردم اطلاع کافی نداشته باشند دیگران می توانند مردم را جنبش کنند. ما با مردم کم حرف می زنیم. مدیران دولتی ما روزه سکوت گرفته اند. نمی دانم از چه می ترسند. هر کس درپست مدیریتی خود باید بداند طبق قانون اساسی و وظیفه شرعی، دارای توانمندی بالایی است و باید به وظیفه خود عمل کند و اگر می ترسد و از اخم این و آن هراس دارد، باید کنار برود. واجب نیست این افراد تا آخر چهار سال بر صندلی خود بنشینند.

بگذارید مردم زندگی کنند/ تصمیم اخیر ارزی دولت تودهنی به آمریکا بود ، رئیس جمهور

روحانی با اشاره به اینکه مدیران باید از اختیارات خود استفاده کنند،بیان کرد: هنگامی که کسی از تلفن یا اخم یک نفر می ترسد و عقب نشینی می کند این صندلی مدیریت بر او حرام می شود، بنابراین باید صندلی را رها کند و کنار برود. ما بر صندلی قانون نشسته ایم، بالاترین قدرت در کشور قدرت اجرایی و بالاترین بار، بار مسئولیت نیز بر دوش بخش اجرایی هست، بعد ما باید محکم و قاطع راه خود را طی کنیم.

رئیس جمهور همچنین اظهار کرد: هیچ دستگاه نظارتی حق ندارد در کار اجرایی دخالت کند. اعلام نظر اشکالی ندارد ولی مدیر باید کار خود را انجام دهد. یک دستگاه نظارتی نوشته بود باید فلان مدل هواپیما خریداری شود، من نوشتم به تو چه ربطی دارد، تو چه کاره ای؟ دستگاه نظراتی هم باید طبق قانون عمل کند نه بر مبنای عقل ناقص خود. عقل ناقص که مبنای عملکرد دستگاه نظارتی نیست بلکه باید در چارچوب قانون حرف زد. مدیران دولتی به تهدیدات اعتنا نکنند و اگر می ترسند به آن ها جواب بدهند به من بگویند که جواب آن ها را بدهم.

روحانی خاطر نشان کرد: عده ای کنار گود نشسته اند و پیشنهاد می دهند ولی نمی دانند در گود چه خبر هست. ما رسالت سنگینی بر دوش داریم و باید بدانیم بدون حمایت و اقنای مردم نمی توانیم پیش برویم.

روحانی با اشاره به اینکه مدیران دولتی باید با بیان و منطق درست مردم را قانع کنند، تصریح کرد: مردم بهتر از ما می دانند که در کشور کم آبی وجود دارد. دولت هم در جایگاهی نیست که به مردم بگوید که خشکسالی داریم. نصیحت کار دولت نیست. علما و ائمه جمعه بلدند نصیحت کنند. مدیر اجرایی باید برنامه داشته باشد. وزیر نیرو، کشاورزی، صنعت و مدیر شرکت محیط زیست باید برنامه بدهند. به من گزارش داده اند که کشور در کم آبی هست، مگر من نمی دانم؟ آیا توضیح واضحات می دهید؟ باید برنامه ارائه کنید. توقع مردم از ما نصیحت و موعظه نیست.

وی ادامه داد: جهت مقابله با فساد هم باید برنامه داشته باشیم. به عنوان نمونه راه اندازی دولت الکترونیک فساد را کمتر می کند. ما باید با برنامه ریزی درست و نظارت درست کاری کنیم که فساد ناممکن یا بسیار سخت شود. یکی از کارهای ممکن که انجام دادیم این بود که بر مبنای عملکرد به دستگاه ها پول بدهیم. به وزارت اقتصاد هم گفته ام پول هایی که به دستگاه ها می دهد باید منتشر شود تا مردم بدانند. مردم باید ناظر بر پول خودشان باشند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: اینترنت جهت همین هست، جهت نظارت عامه مردم هست. اینترنت یعنی امر به معروف و نهی از منکر. با گرفتن یقه مردم و جنگ و دعوا که امر به معروف نمی شود. گوشی تلفن همراه راه امر به معروف و نهی از منکر هست. نمی دانم آیا بعضی ها از گوشی تلفن همراه بدشان می آید. از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … بدشان می آید. از اینکه مردم اطلاعات داشته باشند خوششان نمی آید. ما باید بر مبنای حقوق شهروندی عمل کنیم. اطلاع، نظارت و انتقاد حق مردم هست. مردم از ما انتقاد کنند. ما دل نازک یا زودرنج نیستیم که با یک انتقاد آسمان و زمین را به هم ریزیم. ظاهرا هم غیر از دولت مردم نمی توانند از جای دیگری انتقاد کنند. مردم از مدیر جمهور هم انتقاد کنند که بعضی ها از انتقاد از مدیر جمهور خوشحال می شوند. ما باید فضا را جهت اطلاع مردم فراهم کنیم. حالا اینکه شبکه ای در کشور انحصار نداشته باشد حرف درستی است ولی بگذارید مردم زندگی کنند.

به گزارش ایسنا، مدیر جمهور با بیان اینکه تصمیم دولت در سال 97 ایجاد تحرک خوب در اشتغال هست، یادآور شد: من از شرکت برنامه و بودجه می خواهم که تبصره 19 را همین هفته آماده کند. از وزیر کار می خواهم وام اشتغال روستایی را سریع تر پرداخت کند. همچنین کسانی که در اسناد و واحدهای کوچک وارد بخش آموزش حین کار می شوند از آن ها بیمه دریافت نشود. دولت در احیای بافت فرسوده و نوسازی حمل و نقل عمومی نیز جهت ایجاد اشتغال برنامه دارد. از شرکت برنامه و بودجه هم می خواهم جهت سلامت و آب و برق در امسال اولویت قائل شود. در حوزه بیمه سلامت هم باید برنامه های دولت اجرایی شود. البته نباید اجازه دهیم یک نفر چند دفترچه بیمه داشته باشد.

روحانی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از راه های تأمین اشتغال ما اینترنت هست، خاطر نشان کرد: وزیر ارتباطات اعلام کرده است که در اینترنت بیش از دو میلیون اشتغال ایجاد شده است است و من تأکید کردم که نباید به اشتغال مردم آسیب زده شود. ما نباید بیکاری را اضافه کنیم. راهکارهای ما هم باید درست و دقیق گزینش شود.

رئیس جمهور در بخش نهایی صحبت های خود با بیان اینکه به آینده کشور، نظام و انقلاب صددرصد مطمئن باشید، گفت: این انقلاب به دست این ملت بزرگ و با عنایت حق به وجود آمده است و ملت پای کار است و از شعار اول انقلاب یعنی «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» دست برنداشته هست. تبلیغات سایرین نیز در روحیه مردم تأثیری نمی گذارد. ما باید انسجام و وحدت خود را حفظ کنیم و اجازه ندهیم که شکاف های جامعه زیاد شود. باید برادرانه در کنار هم باشیم. سال 97 از 96 بهتر خواهد بود. ما امسال رشد اقتصادی خواهیم داشت و تلاش می کنیم تورم تک نرخی باشد. ما باید جاذبه های سرمایه گذاری را زیاد کنیم و با تعامل سازنده با دنیا مسیر خود را دنبال کنیم.

واژه های کلیدی: انقلاب | برنامه | دستگاه | حسن روحانی | رئیس جمهور | رئیس جمهور | برنامه ریزی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz