هضم – گوارش امیر عابدینی مهدی تاج amir abedini

هضم – گوارش: امیر عابدینی مهدی تاج amir abedini mehdi taj varzeshi-Football iran

گت بلاگز بازار خودرو شرایط تازه + شرایط خدمات بعد از فروش خودروهای وارداتی اصلاح شد

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات شرکت حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از اصلاح شرایط کارتهای گارانتی خودروهای وارداتی خبر داد.

شرایط تازه + شرایط خدمات بعد از فروش خودروهای وارداتی اصلاح شد

شرایط خدمات بعد از فروش خودروهای وارداتی اصلاح شد + شرایط جدید

عبارات مهم : ماشین

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات شرکت حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از اصلاح شرایط کارتهای گارانتی خودروهای وارداتی خبر داد.

وحید منایی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به عملکرد شرکت حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص اصلاح کارتهای گارانتی خودروهای وارداتی اظهار کرد: در جهت نظارت بر حسن اجرای مفاد آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان ماشین مصوب هیأت وزیران و ابلاغیه وزارت صنعت، معدن و تجارت و به منظور تطبیق نحوه ارائه خدمات بعد از فروش به وسیله شرکتهای عرضه کننده ماشین با مفاد مندرج در آیین نامه مذکور، این شرکت اقدام به بررسی تعهدات ارائه خدمات بعد از فروش (گارانتی و وارانتی) مندرج در کارتهای گارانتی صادره شرکتهای تولیدکننده و واردکننده ماشین کرد.

شرایط تازه + شرایط خدمات بعد از فروش خودروهای وارداتی اصلاح شد

وی در ادامه افزود: در این ارتباط کارت دوره گارانتی نمایندگان رسمی دو برند وارداتی که در سال ۱۳۹۵ سهم ۱۷ درصدی در بازار مصرف خودروهای وارداتی داشته اند، مورد بررسی قرار گرفته و بعد از احراز مغایرتها، اصلاح شد.

بنا به اعلام معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات شرکت حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مهمترین اصلاحاتی که در کارتهای گارانتی خودروهای وارداتی لحاظ شده، به شرح زیر است:

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات شرکت حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از اصلاح شرایط کارتهای گارانتی خودروهای وارداتی خبر داد.

۱- مواردی که تحت پوشش گارانتی قرار نمی گیرد، اصلاح و مشخص شد که انجام هرگونه عملیات تعمیراتی، تعویض روغن موتور، تعویض روغن گیربکس یا سرویس های دوره ای خارج از عاملیت های مجاز شرکت منجر به خارج شدن قطعات و مجموعه های مرتبط از گارانتی می شود. در حالیکه که قبل از اصلاح در کارت گارانتی اولیه، انجام تعمیرات و تعویض روغن خارج از عاملیت های مجاز منجر به خارج شدن کل ماشین از گارانتی عنوان شده است بود.

۲- متن درج شده است در صفحه اول کارت گارانتی با عنوان قضاوت در مورد گارانتی ( در صورت اختلاف) که مغایر با ضوابط جاری بود اصلاح شد.

۳- تغییر، تعویض و یا تعمیرات ناصحیح، دستکاری و راه اندازی نامناسب منجر به خارج شدن قطعات و مجموعه های مرتبط از گارانتی می شود. در حالیکه قبل از اصلاح در کارت گارانتی اولیه اعمال تعمیرات ناصحیح و … منجر به خارج شدن کل ماشین از گارانتی عنوان شده است بود.

شرایط تازه + شرایط خدمات بعد از فروش خودروهای وارداتی اصلاح شد

۴- راه اندازی هرگونه وسیله، قطعه یا متعلقات اضافی که به وسیله شرکت تأمین نشده باشد منجر به خارج شدن قطعات و اجزاء و موارد مرتبط از گارانتی می شود در حالیکه قبل از اصلاح درکارت گارانتی اولیه راه اندازی هرگونه قطعه یا متعلقات اضافی و … منجر به خارج شدن کل ماشین از گارانتی عنوان شده است بود.

۵- گارانتی قطعاتی نظیر تایر خودرو، باتری، لامپ، صفحه کلاچ، تیغه برف پاک کن و … مطابق نظامات آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان ماشین معادل نصف مدت وقت حداقل دوره گارانتی (یک سال یا ۲۰،۰۰۰ کیلومتر) تعیین شده است است در حالیکه قبل از اصلاح این قطعات به علت مصرفی بودن فاقد گارانتی بودند.

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات شرکت حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از اصلاح شرایط کارتهای گارانتی خودروهای وارداتی خبر داد.

منایی با بیان اینکه عنوان به نمایندگان رسمی برندهای مدنظر اعلام شده است هست، اظهار کرد: شرکت های مذکور نسبت به اصلاح موارد مندرج در کارت گارانتی قبلی و چاپ کارتهای گارانتی تازه با رعایت شرایط مندرج در آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان ماشین اقدام کردند.

این مقام مسئول ادامه داد: در همین زمینه پیاده سازی و اجرای اصلاحات مورد نظر در سیستم خدمات بعد از فروش شرکتهای واردکننده یاد شده است مورد پیگیری و اقدام تکمیلی قرار گرفت.

شرایط تازه + شرایط خدمات بعد از فروش خودروهای وارداتی اصلاح شد

وی خاطرنشان کرد: انجام فرآیند مذکور جهت تمامی عرضه کنندگان ماشین اعم از تولیدکنندگان خودروی داخلی و نمایندگی های رسمی واردات ماشین با نشانه اجرای کامل قوانین، پیش گیری از وقوع شکایات مرتبط و ارتقاء میزان رضایتمندی مشتریان در دستور کار این شرکت قرار داشته و تحت پیگیری است.

منایی با بیان این که نظارت عمومی بر اجرای قوانین می تواند در اصلاح اوضاع یاری کند از مردم خواست با اطلاع از شرایط و تعهدات کارت های گارانتی، چنانچه با اقدامی علی رغم این ضوابط و آیین نامه اصلاحی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان ماشین مصوب هیأت وزیران روبرو شدند عنوان را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ به شرکت حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اطلاع دهند تا اقدام قانونی مورد نیاز انجام شود.

واژه های کلیدی: ماشین | وارداتی | گارانتی | گارانتی | اصلاح مو | خودروهای وارداتی | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz